Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Yeni İşe Başlayan İdari ve Akademik Personel için :

Yeditepe.edu.tr uzantılı e-posta adresleriniz İnsan Kaynakları Departmanlarımız tarafından Bilgi İşlem Koordinatörlüğümüze işe giriş bildiriminiz yapıldığı tarihten itibaren en geç 48 saat içerisinde oluşturulmaktadır. E-posta hesap bilgileriniz tarafınıza bu süre içerisinde ulaşmadığı taktirde İnsan Kaynakları ile iletişime geçip durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Eğer birden fazla isim veya soyisime sahip iseniz eposta adresinizde kullanmayı tercih ettiğiniz isim ve soyisim (örn: isim.soyisim@yeditepe.edu.tr) bilgisini mutlaka İnsan Kaynakları ile paylaşmanız gerekmektedir. Aksi taktirde eposta hesabınız gerektiği zamanda ve şekilde oluşturalamayacaktır.


Mevcut İdari ve Akademik Personel için :

İdari veya Akademik personel iseniz ve size işe girişinizde veya yakın bir zamanda eposta hesabı açılmadı ise bağlı bulunduğunuz İnsan Kaynakları Departmanına eposta talebiniz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Eğer birden fazla isim veya soyisime sahip iseniz e-posta adresinizde kullanmayı tercih ettiğiniz isim ve soyisim (örn: isim.soyisim@yeditepe.edu.tr) bilgisini mutlaka İnsan Kaynakları ile paylaşmanız gerekmektedir. Aksi taktirde e-posta hesabınız gerektiği zamanda ve şekilde oluşturalamayacaktır.


E-posta adresim vardı fakat e-posta adresimi hatırlamıyorum . Ne yapabilirim ?

Eğer çalıştığınız birim/ofis içerisinde kurumumuza ait bir bilgisayar kullanıyorsanız , bu bilgisayara giriş yapmak için kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz aynı zamanda e-posta kullanıcı adı ve şifrenizdir.
E-posta adresiniz de bu nedenle bilgisayarkullanıcıadınız@yeditepe.edu.tr şeklinde olacaktır. E-posta hesabınıza http://webmail.yeditepe.edu.tr web adresinden kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak erişebilirsiniz.

Kullanıcı hesabınızı bilgisayara giriş için kullanabiliyor fakat web üzerinden e-posta hesabınıza erişimde hata alıyorsanız size henüz bir e-posta hesabı tanımlanmamış olabilir. Yukarıda belirtilen "Mevcut İdari ve Akademik Personel" prosedürünü uygulayın.

E-posta adresimi hatırlıyorum fakat şifresini hatırlamıyorum. Ne yapabilirim ?

E-posta hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız Bilgi İşlem Teknik Servis Ekibimiz ile bimdestek@yeditepe.edu.tr adresi üzerinden eposta aracılığı ile iletişim kurmanız gerekmektedir.